Zdroj: http://www.rsvysocina.cz/i.rocnik-vaclavska-trofej.a142.html  •  Vydáno: 25.9.2011 15:49  •  Autor: fiky

I. ročník Václavská trofej

Malé ohlédnutí za 1. ročníkem Václavská trofej.
Milí přátelé, počasí splnilo naše očekávání na více než sto procent, nicméně, možná i z důvodu naprostého bezvětří braní ryb zůstalo za očekáváním. Celková účast 150 lovců předčila i ty nejoptimističtější odhady a v kontextu pouhých 10 dní na přípravu této akce ji lze označit za malý zázrak. Myslím, že bylo správné na tuto nečekanou účast zareagovat dalším rychlým dosazením jednoho sta kusů pstruhů 1 - 1,20 kg těžkých. Celkem tedy bylo vysazeno 1400 kusů pstruhů, štik a kaprů. Úlovek několika desítek štik a pstruhů, vč. cca 20 kaprů neodpovídá počtu vysazených ryb a lze se domnívat, že největším pravděpodobným důvodem bylo naprosté bezvětří.
Největší ulovená štika měřila 79 cm a pstruh 70 cm. Věřím, že v nejbližších dnech budou uloveny ryby přesahující tyto rozměry. Přesto, že se vyhodnocovaly úlovky za pouhé 4 hod. lovu, lze konstatovat, že se dnes ryb moc neulovilo.
Celkově se domnívám, že jsme byli svědky pěkné rybářské atmosféry a za to vč. účasti vám chci všem moc poděkovat a věřím, že příště budou ryby více při chuti. Ještě jednou moc děkuji. JM.

Václavská trofej