Vyhledat


Anketa

Nejoblíbenější ryba?
Počet hlasů: 10324

On-line je:

2013 rss


Strana:  1 2   další »

Ohlédnutí za Zlatou silvestrovskou šupinou

Přátelé, kamarádi, rybáři,
dovolte mi v tuto chvíli malé ohlédnutí za poslední akcí letošního roku, kterou byla dnešní Zlatá silvestrovská šupina.
Je to téměř k neuvěření, ale po dramatickém průběhu dnešní noci, kdy nečekaně silný mráz přivodil téměř na celých plochách přehrad souvislý led, který jsme po celou noc bourali, se schází neskutečný počet 206 rybářů.
Za teploty kolem nuly a na rozbitých okrajích z nočního ledování začíná dvouhodinový rybářský souboj celkem ve třech kategoriích.
Ryby, převážně pstruzi celkem solidně berou, je přirozené, že ne na všech místech, nicméně pstruhů se dle mého názoru ulovilo ke dvěma stům, celá řada rybářů si odnesla povolené 3 kusy. Se štikami a okouny je to dle očekávání horší, ale i zde jsou úlovky, které umožňují vydat poháry.
Vážení a milí přátelé,
myslím, že nastal čas vám všem, každému zvlášť poděkovat za váš dnešní a i celoroční přínos pro rozvoj rybářství. Je mi velkou ctí za celé naše sdružení vám uctivě poděkovat, velice si vaši práce a přízně ceníme. Věříme, že i v novém roce dokážeme úspěšně s vaší pomocí navázat na rok letošní. Hluboce moc děkuji. JM.

FOTO ZDE

Výsledky:
kategorie okoun
1. pan Chvála - 93 cm - 5 kusů
2. pan Melezínek - 89 cm - 5 kusů
3. pan Švanda - 77 cm - 3 kusy
kategorie pstruh
1. pan Folkman - 110 cm - 3 pstruzi
2. pan Pudil - 109 cm - 3 pstruzi
3. pan Mach - 108,5 cm - 3 pstruzi
kategorie štika
1. pan Flídr - 47 cm
2. pan Kortyš - 44 cm
3. pan Skypala - 43 cm

Autor: fiky  •  Vydáno: 31.12.2013 13:32  •  Přečteno: 30264x  •  Komentářů: 0

Prodej vánočních kaprů - dílčí informace

Vážení přátelé, dnešním dnem máme za sebou již 3 den prodeje vánočních kaprů. Zatím jsme prodali plánovaných 100 metráků a zítra se budeme snažit o zbývajících 30 - 40 metráků. Prodáváme v několika městech, v Poličce, ve Svitavách, Vysokém Mýtě, v Bystřici nad Perštejnem a v Mor. Třebové. Jedná se o organizačně a časově nejnáročnější akci roku, mám radost, že i přes viditelně rok od roku složitější podmínky se nám stále daří tuto mimořádně složitou akci zajišťovat. Akci zajišťuje na 40 obětavých a skvělých členů našeho sdružení. Věřím a zároveň si i velmi přeji, abych zde mohl zítra napsat závěrečné hodnocení, věřím, že i v letošním roce přineseme pro naše sdružení nemalý finanční profit. Přátelé, zítra je poslední den, kdy můžete zakoupit vánočního kapra, neváhejte a přijďte si pro něho.

Také nám pro náladu zahráli naši kamarádi z Olešnice, mrkněte zde:

Autor: fiky  •  Vydáno: 22.12.2013 17:41  •  Přečteno: 29486x  •  Komentářů: 0

Ryby na Pk1 stále berou

Přátelé, kamarádi, rybáři, zimní nadšenci,
všem vám oznamuji, že ryby stále velmi dobře berou. I za dnešní den, který jsme strávili obnovou dřevěného parketu jsem viděl na Pk1 ulovit desítky krásných okounů, chytly se i štiky a též i pstruzi.
Okounů se lovilo tolik, že i jednotliví rybáři měli úlovky v počtu 10 a více ulovených okounů, někteří atakovali i 30 cm. Dlouho nepamatuji, že by se tak úspěšně okouni lovili, nicméně všichni víme, že jsme jich na závod prosincová štika vysadili několik tisíc.
Velmi potěšitelné je, že i část vodní hladiny bez ledu se i za mrazu stále zvětšuje a u hráze dosahuje 80 - 100 metrů. Tato volná vodní hladina je stále výsledkem našeho snažení, kdy jsme na závod prosincovou štiku bagrem uvolnili okraje, které se pak následkem větru rozšířily na celý rybník a dodnes není rybník celý zamrzlý. Pk0 a pk2 jsou celé zamrzlé, to je ten největší důkaz, že naše úsilí přineslo své ovoce v podobě rozmrzlé vodní plochy.
Přátelé, myslím, že je stále dobrý čas na rybaření, všechny vás opětovně zvu, pouze moc prosím, buďte velmi opatrní při sjíždění k přehradám. Sice jsme kopec rozsolili a dnes se sjíždělo bez sebemenších problémů, nicméně se situace může rychle změnit. JM.

Autor: fiky  •  Vydáno: 8.12.2013 9:55  •  Přečteno: 26232x  •  Komentářů: 0

Výsledky V. ročníku závodu Prosincová štika

Vyhlášeno bylo 5 pohárových soutěží:
- největší počet ulovených štik
1. Musil Ivoš
2. Rochling Miroslav
3. Kučera Honza
- největší počet ulovených okounů
1. Moravec Miroslav
2. Melezínek Vlastík
3. Bačovský Petr
- největší počet ulovených pstruhů
1. Hatala Michal
2. Brabec Václav
3. Gubala Juraj
- největší počet ulovených štik, okounů a pstruhů
1. Moravec Miroslav
2. Zink František
3. Melezínek Vlastík
- nejdelší ulovené ryby
1. Strejčková Mirka
2. Žižka Jiří
3. Kučera Honza

Fotogalerie zde

Autor: fiky  •  Vydáno: 1.12.2013 19:42  •  Přečteno: 30485x  •  Komentářů: 0

Výsledky 13. ročníku Poličský candát

Přátelé, kamarádi, rybáři,
v tuto chvíli je 13. ročník Poličský candát krásnou rybářskou historii. Byli jsme svědky velké, nevšední rybářské události.
315 skvělých rybářů z celé naši země včetně početné skupiny slovenských přátel a hostů z Polska a Rakouska svedlo nádherné rybářské souboje. Vedle skvělého rybářského umění jsme byli svědky i krásné přátelské a kamarádské pohody.
Celkový počet 1470 ulovených ryb svědčí o rybářské vyspělosti a také o solidním zarybnění. Chtěl bych s velkou úctou poděkovat všem a každému zvlášť za účast a přátelské chování, děkuji také všem rozhodčím a dalším pracovníkům za nezbytnou přípravu celé této krásné akce.
Vážení a milí přátelé, všem vám moc děkuji a těšíme se na příští setkání.

FOTO ZDE

VÝSLEDKY ZDE

Autor: fiky  •  Vydáno: 10.11.2013 8:57  •  Přečteno: 33229x  •  Komentářů: 0

Výsledky XVII. ročníku závodu Podzimní muška memoriál Zdendy Forchtsama - pohár fy. HOBBY-G

Ještě jednou bych se chtěl vrátit k dnešním závodům. V první řadě bych chtěl všem poděkovat. Závodníkům za účast a klidný průběh. Rozhodčím za bezchybnou práci a hlavně obětavost, takhle strávit neděli. Fikymu a M. Břeňovi za správné zpracování výsledků, hospodáři a chlapům, kteří pomáhali se zarybněním. Sponzorům za přispění do cen, hlavně f. Hobby-G a Petru Slezákovi z Bystrého.
V dnešním neskutečně krásném počasí (hlavně na Poličku) se nachytalo ve 4.kolech 383 ks ryb, což podle mého názoru není vůbec špatné. Největší rybu dne chytil Mirek Moravec, a to štiku 60 cm. Ryby, které se chytaly, tak braly po celém rybníku, takže nerozdělit celé startovní pole na sektory, neovlivnilo průběh závodu ani výsledky.
S pozdravem Pepa Konopásek.

VÝSLEDKY ZDE

FOTO ZDE

Autor: fiky  •  Vydáno: 28.10.2013 10:12  •  Přečteno: 31068x  •  Komentářů: 0

Celkové výsledky XVIII. ročníku závodu v lovu pstruhů a sivenů na mušku a přívlač

Díky velké obětavosti Mirka a Helenky Lidmilových, kteří přepočítávali výsledky dlouhu do noci, přinášíme už opravdu poslední opravené výsledky závodu.

Viz. níže.

Autor: fiky  •  Vydáno: 28.10.2013 9:58  •  Přečteno: 32626x  •  Komentářů: 7

Výsledky III. ročníku Václavské trofeje

Za mrazivého rána, které střídá nádherný sluneční den, se prezentuje překvapivě vysoký počet rybářů, celkem 121 závodníků včetně 10 dětí je odhodláno vyzkoušet své rybářské štěstí a vzájemně změřit svůj rybářský um. Prezentace probíhá bez sebemenšího problému, všichni účastníci si volí své místo k lovu dle své úvahy a již poněkolikáté se prokazuje oprávněnost tohoto způsobu, kdy se místa neurčují losem, ale každý si místo vybírá dle svých zkušeností a svého odhadu.

CELÝ ČLÁNEK + VÝSLEDKY ZDE

Autor: fiky  •  Vydáno: 21.9.2013 16:24  •  Přečteno: 31574x  •  Komentářů: 0

Ohlédnutí za Rybářskou nocí

Vážení a milí přátelé,
dovolte mi vás informovat o průběhu společenské akce - Rybářské noci, která se uskutečnila v pátek 9. srpna a součástí byl i závod - Půlnoční sumec.
Počasí si tentokráte s námi zalaškovalo, ještě v 8. hodin večer za hromobití a blesků padaly z nebe proudy vody a mnozí ztráceli víru, že bude možné rybářskou noc zahájit. Je jisté, že v takovém počasí žádná hudba nechce riskovat velkou škodu na drahé hudební aparatuře. Nakonec se opět vyplatila naše houževnatost, odolnost a hlavně víra to nevzdat. Za půl hodiny se situace dramaticky mění, odeznělou bouřku prohlašujeme za vítací fanfáry rybářského sdružení, nakonec, jaké jiní vítání hostů na rybářské půdě může, než voda, být.
Začíná hrát skvělá muzika a světe div se, stále přichází nečekaně velké množství lidí a začíná skvělý, nebývalý společenský večer, který jsme již dlouho nezažili. Ve 22. hod. při ohňostroji je na přehradě 500 - 600 lidí, nálada je skvělá, ohňostroj velmi pěkný, hudba skvěle hraje, parket plný tanečníků a tak jsme svědky malého zázraku a máme velkou radost, že v tak těžké době je možné být svědkem lidsky krásné akci.
Při této příležitosti děkuji všem, každému jednomu z vás za účast, osobní přínos, velmi děkuji i všem nepoličským, kteří se sjeli z různých míst, aby byli součástí tohoto večera a celou věc svoji účastí podpořili. Byli jste skvělí a já vám všem moc děkuji.
Přátelé, součástí akce byl i závod o ulovení nejdelší ryby. O půlnoci proběhlo vyhodnocení úlovků a udílení pohárů. Největší ulovené ryby byli kapři - 58, 56, 56 cm. Nejdelší štika byla 55 cm, několik větších štik rybářům spadlo, nicméně i tato část večera se povedla a více, než očekávaně naplnila naše očekávání.
Vážení a milí přátelé, ještě jednou moc děkuji za vaši podporu, opětovně jsme prošli velkou zkouškou našeho odhodlání a já nepochybuji, že jsme uspěli. Konec konců, na tomto principu vzniklo naše sdružení a stále na něm stojí. JM.

Autor: fiky  •  Vydáno: 12.8.2013 18:11  •  Přečteno: 26072x  •  Komentářů: 0

Ohlédnutí za letním superpohárem

Vážení přátelé, dovolte mi malé ohlédnutí za právě skončeným 1. ročníkem Letního superpoháru, jaký byl? Překvapivě vysoký počet 62 skvělých rybářů svedlo velmi napjaté souboje v 5 bodovaných disciplínách. Celkový počet ulovených ryb 524 kusů za 8 hod. čistého času svědčí o velkém rybářském umu všech závodníků.
Jsem mile překvapen, že konkrétních 5 skupin hodnocených ryb bylo nastaveno velmi správně a bylo důvodem k předvedení rybářského umu ve velmi široké škále dovedností. 72 kusů ulovených kaprů jediným rybářem, 45 dravců, 28 pstruhů dalšími jedinci svědčí, že se závodu zúčastnili skvělí rybáři. Největší ryby, zlatý sumec 144 cm, jeseter 93 cm, kapři 81 cm pouze podtrhují dnešní úspěšný lov.
Vážení přátelé a kamarádi, s velkou úctou vám všem děkuji za účast, velmi děkuji za vaše přátelské chování, děkuji všem rozhodčím za bezchybné zvládnutí celé akce a také děkuji všem fotografům za jejich dokumentaci celé akce, velké poděkování zaslouží i Michal N. za spočítání výsledků. Jsem moc rád, že se nám tato akce tak krásně povedla, v tuto chvíli cítím potřebu zde sdělit, že jsem měl o úspěch celé akce dlouhou dobu obavy a byl jsem na vážkách, zda tento nevyzkoušený závod nezrušit. V tuto chvíli mám velikou radost, že se nám vše tak povedlo a pravděpodobně jsme dnešního dne založili nový typ závodu, přátelé, moc vám všem a každému zvlášť děkuji.

FOTO + VÝSLEDKY + VIDEO ZDE

Autor: fiky  •  Vydáno: 8.7.2013 9:49  •  Přečteno: 26209x  •  Komentářů: 0

Výsledky dětského závodu O pohár starosty města Polička

Milí přátelé, za krásného slunečného počasí a velmi pěkné účasti, celkem 40 dětí, se dnes uskutečnil letošní ročník dětských rybářských závodů na rybníku Nový. Celá akce proběhla ve velmi krásné, přátelské atmosféře a já cítím velkou potřebu za celé rybářské sdružení poděkovat všem za nezbytný přínos, bez kterého nelze takto náročné akce zajišťovat.

CELÝ ČLÁNEK + VIDEO + FOTO + VÝSLEDKY

Autor: fiky  •  Vydáno: 30.6.2013 11:10  •  Přečteno: 31402x  •  Komentářů: 0

Nádherné úlovky

potocak potocak
Na Svratce v oblasti nad obcí Telecí byl naším členem uloven tento nádherný pstruh potoční - 52 cm. Další úlovek nádherných ryb na Svratce.

Autor: fiky  •  Vydáno: 9.6.2013 10:14  •  Přečteno: 35599x  •  Komentářů: 4

Výsledky XV. ročníku poháru Poličský kapr

Vážení a milí rybářští přátelé, 15. ročník poháru Poličský kapr je v tuto chvíli již krásnou rybářskou historií, jaký byl? Za krásného brzkého rána se prezentuje 53 dvojic, což považuji za velmi pěknou účast, počasí nám celé dopoledne přeje. Za 1. poločas se ulovilo 270 kaprů a pstruhů.

CELÝ ČLÁNEK + FOTO + VÝSLEDKY ZDE

Autor: fiky  •  Vydáno: 2.6.2013 11:36  •  Přečteno: 30319x  •  Komentářů: 0

Výsledky závodu PEKLO 2013

Přinášíme výsledky tradičního závodu Peklo 2013.
Sobotní děštivé ráno nevěštilo nic dobrého, přesto do závodu nastoupilo 62 rabářů, včetně 6-ti juniorů. Během dopoledne déšť ustal a nakonec se sobota proměnila v překrásný slunečný den.
Za závod se ulovilo 164 pstruhů duhových, 156 kaprů plus několik okounů a bílá ryba.
Nezbývá než poděkovat Vám všem, kteří jste se závodu zúčastnili, dále pak pořadatelům, partě z Korouhve, za perfektní organizaci závodu, včetně občerstvení.
Příští rok naviděnou na závodech PEKLO 2014.

VÝSLEDKY A FOTO ZDE

Autor: fiky  •  Vydáno: 20.5.2013 6:15  •  Přečteno: 32260x  •  Komentářů: 2

Májový dvojboj 2013 - celkové výsledky

Vážení přátelé,
přijměte zprávu o průběhu dnešního závodu - Májový kapr a Májový pstruh.
Za krásného jarního počasí se zaregistrovalo 54 dvojic. Tento stav považuji přiměřený, k dnešní době za vynikající. Ryby brali způsobem, který snad ani nemá obdoby, celkem se ulovilo 1126 ryb v kategorii KAPR a 1283 v kategorii PSTRUH.
Nevím, jakým jiným způsobem zdůraznit tento zcela výjimečný stav, než srovnáním s kaprařským pohárem před 15-ti roky, kdy při prvním ročníku této vyhlášené soutěže ulovilo 85 týmů za 24 hodin necelých 500 kaprů. Dnes o 30 týmů méně ulovilo za pouhých 8 hod., tj.za třetinu času, 1126 kaprů a 1283 pstruhů, to je téměř k neuvěření a asi to jen těžko někdy překonáme.

celý článek, fotogalerie a VÝSLEDKY ZDE další fotografie najdete ZDE, videa z vyhlášení ZDE, ZDE a ZDE

Autor: fiky  •  Vydáno: 8.5.2013 22:19  •  Přečteno: 30666x  •  Komentářů: 0

Strana:  1 2   další »

Kalendář

 «  říjen 2022  » 
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 

VÝLOV PŘEHRADY PK0Sociální sítě
   Hymna RS Vysočina
PŘEHRAJETE ZDE

REVÍRY RS VYSOČINA - PREZENTACENáhodný obrázek

pusta_kamenice.jpg

Počasí


TOPlist